Site Loader


Několik druhů čaje je známých tím, že dokáží uklidnit podrážděný žaludek nebo podpořit naše trávení. Pokud máte podrážděný žaludek, jeden z nejjednodušších způsobů, jak ho uklidnit, je popíjet horký čaj. Ale ne každý čaj je na váš žaludek dobrý.

Které druhy jsou skvělé pro náš žaludek a trávení?

Zelený čaj

Zelený čaj má pro naše tělo spoustu zdravotních přínosů. Používal se již od dávné historie jako přírodní léčidlo. Může zklidnit bolestivý žaludek, zklidnit nevolnost a zastavit zvracení nebo průjem. Podporuje také léčbu žaludečních vředů. Mimo to také díky obsahu kofeinu dodává našemu tělu energii, dodává nám antioxidanty a zrychluje metabolismus.

zázvor

Zázvorový čaj

Zázvorový čaj se vyrábí z kořene zázvoru. Má pikantní chuť a je velmi oblíbený, například při boji s nachlazením. Dokáže ale také zklidnit zažívací problémy, nebo uklidní nevolnost a pocity na zvracení. Tento čaj se dokonce doporučuje pro nevolnosti, které jsou způsobené chemoterapií. Pomáhá také proti nadýmání a plynatosti.

Fenyklový čaj

Fenykl je rostlina, které má chuť připomínající lékořici. Fenykl se běžně používá při vaření, ale vyrábí se z něj také velmi chutný fenyklová čaj. Popíjí se při bolestech žaludku, při zácpě nebo průjmu. Výborný je také na menstruační nevolnosti.

heřmánek

Heřmánkový čaj

Heřmánek má spoustu skvělých účinků, a čaj z této bylinky má výbornou chuť. Uvolňuje trávicí svaly, a tím působí proti bolesti žaludku, plynatosti nebo poruchám trávení. Také se používá na zklidnění a při problémech se spánkem, protože dokáže navodit snadnější usínání.

Mátový čaj

Máta je skvělou volbou, pokud se cítíte přejedení nebo máte podrážděný žaludek. Díky peprmintu, který obsahuje, dokáže zklidnit žaludek a zmírnit jeho bolest. Pomáhá předcházet nevolnosti a také pomáhá při zvracení. Mátový čaj má také velmi osvěžující účinky, proto je výborný například v horkých letních dnech.

Post Author: deamadre.cz