Site Loader

Snem mnoha lidí je žít s celou rodinou v domě s velkou zahradou, po níž pobíhá nějaký ten čtyřnohý přítel. Často se však jedná o sen, který za realitou poněkud zaostává – buď chybí ona zahrada, nebo čas starat se o mazlíčka.
Co zvážit, přemýšlíte-li o pořízení psa?
·                     Chcete psa doopravdy?
Pejsek je živá bytost, a proto je důležité být k sobě v otázce jeho pořízení naprosto upřímný. Nejedná se o věc, kterou odložíte ve sklepě, když zjistíte, že se vám vlastně nehodí.
Popravdě si tedy zodpovězte otázky: Opravdu psa chci? Proč ho chci? Mám chuť věnovat mu svůj čas a energii? Vím, co život se psem obnáší?
zamračený husky
·                     Máte pro psa vhodné prostory?
Bydlíte-li v bytě uprostřed města, měli byste důkladně zvážit, jaké plemeno si domů přivést. Existují psi, kteří se na toto prostředí bez problému adaptují, nicméně velká a aktivní plemena zřejmě nebudou ve stísněných prostorách městského bytu spokojená.
·                     Máte na mazlíčka čas?
Dokud člověk psa doopravdy nemá, jen těžko si dovede představit, jak náročnou časovou investici bude muset vložit. Pes s vámi totiž nebude jenom v hezkých dobách, kdy se vám daří a máte čas s ním každý den chodit na krásné dlouhé procházky – bude vyžadovat vaši pozornost i v době, kdy jste nemocní nebo vám v práci hoří termíny. Jste ochotní se pejskovi věnovat i v náročném období?
·                     Co od psa očekáváte?
Jednou za čas se objeví módní plemeno, které by chtěl doma každý. Je však nesmysl pořizovat si psa kvůli vzhledu nebo prestiži. Zvolit si plemeno, které se hodí k vašemu životnímu stylu, je předpokladem pozdějšího spokojeného soužití. Hledáte kamaráda na sport, „gaučáka“, psa na výstavu nebo na lov? Věnujte pozornost tomu, jaké vlastnosti obvykle mívají psi z plemene, které jste si vybrali.
pes na opěradle gauče
·                     Máte zkušenosti s výcvikem?
Zkušený pejskař samozřejmě tuší, co starost o čtyřnohého kamaráda obnáší. Zároveň také zná některé triky, které se hodí při výcviku, a ušetří si tak řadu začátečnických obtíží.
Plné útulky psů ukazují, že někteří lidé neberou vážně zodpovědnost, která s pořízením psa souvisí. Neřaďte se po jejich bok a důkladně zvažte, zda si právě teď pejska pořizovat.

Post Author: deamadre.cz