Site Loader


Hubení otravných škůdců patří mezi časté jevy u nás i v zahraničí. V zahraničí se může jednat spíše o kobylky, šváby a ostatní havěť. U nás to jsou spíše mravenci, sršně, vosy, octomilky a další otravný hmyz, který je zde přemnožený. Jedno z nejhorších jmenovaných druhů je nejspíše sršeň, která dokáže nejen znepříjemnit posezení pod pergolou, ale také Vás dokáže až smrtelně ohrozit. Toto však platí pouze v případě toho, že jste na daný hmyz alergický. Pokud na Vás nezaútočí více sršní naráz, tak jen těžko byste na bodnutí od sršně zemřeli. Ovšem i tak není příjemné mít tento hmyz poblíž Vašeho domu. Deratizace sršňů je velmi obtížná a proto je dobré si zavolat profesionální firmu, která Vás sršňů zbaví.

Deratizace (2)

V dnešní době existuje spousta kutilů a vynálezců, kteří se pouští do deratizací hmyzu sami. V tomto případě se to však nedoporučuje, protože samotná sršeň může být dosti nebezpečná. Deratizaci by měl provést profesionál, který má s likvidacemi letité zkušenosti. V akutních případech lze přivolat také hasiče, kteří se o hnízdo postarají. Ovšem i hasiči mají svoje hranice a je dost možné, že bez profesionálů ani hnízdo nenajdou. Hnízdo totiž nemusí jít ani vidět a většinou se sršně ukrývají v zemi.

Deratizace

Mezi další věci, které se nedoporučují, je hubení sršní podle návodu na internetu. Tyto návody jsou často zkreslené a spíše napáchají více škody, jak užitku. Pokus se sršní hnízdo nalézá v bytě, tak neprodleně zavolejte deratizátora. Pokud by byl totiž ve Vaší rodině alergik, mohlo by dojít k nešťastné náhodě a vyčítali byste si to celý život. Nikdy totiž nevíte, zda daný člověk je na sršně alergický, či nikoliv.

Pokud tedy objevíte sršní hnízdo, nebo jen evidujete vysoký výskyt sršňů na Vašem pozemku, tak se obraťte na profesionální firmu. Zaručeně tím nic nepokazíte a budete mít jistotu, že se Vám nic nestane.

Post Author: deamadre.cz