Site Loader

Milovníci saunování jistě ocení možnost neomezeného přístupu do sauny v kteroukoli denní či noční dobu. Příznivci saunování a zdravého životního stylu, kterým nevyhovují veřejné sauny, zase ocení intimitu domácího prostředí.

venkovní sauna

 Domácí sauny je možné si pořídit do domu i bytu. Nejlevnější a nejmenší saunu pro jednoho otužilce můžeme pořídit okolo 20 000,- Kč.

 Velikost sauny se odvíjí od prostoru, který máme k dispozici. V malém bytě budeme mít mnohem větší prostorové omezení než v rodinném domě. Pokud máme dům se zahradou, můžeme zvážit i variantu venkovní samostatné sauny.
panáček v sauně

Pokud chceme co nejmenší zařízení je dobré pořídit si saunu, ve které je místo alespoň pro jednoho ležícího nebo 2 sedící otužilce. Pokud nemusíte řešit prostor a rozhodujete se mezi menší a větší saunou, je lepší pořídit si spíše větší. Náklady na pořízení nebývají výrazně vyšší a než později litovat, že nemáte větší a mačkat se v ní s přáteli, za pár ušetřených korun nestojí.

 Existují tyto základní typy:

·         klasická finská 

·         infrasauna

·         kombinovaná varianta

 Finská komora využívá ohřevu lávových kamenů a jejich postupného chladnutí. Je možné vytvořit si i párovou saunu, pokud budeme kameny polévat vodou.

 Infrasauna zahřívá tělo pomocí světelných vln, které jdou do hloubky a zahřívají tak celý organismus i vnitřně.

 Kombinovaná varianta využívá obou možností, je v nich zabudován jak ohřívač lávových kamenů, tak možnost zapnout si světlo infrasauny. Můžete tak využít variantu, na kterou máte zrovna chuť i čas nebo zapnout obě současně.

Můžeme si pořídit modely, které jen sešroubujeme dohromady. Takové můžeme najít ve velkých prodejnách pro kutily.
mýdlo v hrnku

Druhou variantou je oslovit přímo firmy, které se zabývají jen saunami. Většinou mají pár základních modelů, ale snaží se připravit konkrétní model pro každého zákazníka zvlášť přímo jemu na míru. Tyto sauny se pohybují okolo 100 000,-, záleží na velikosti a použitém materiálu. Velkou výhodou je, že vám odborníci navrhnou variantu, která bude vyhovovat přímo vašim potřebám i podmínkám. Zároveň vám zajistí i odbornou instalaci a možnost oprav v době záruky.

Kolik stojí provoz takové domácí sauny? Na vytopení finské sauny na potřebnou teplotu, spotřebujeme 9KWh to je asi 40 Kč, podle tarifu. Poté se již spouští spínač na ohřev vždy jen na chvíli, když teplota klesne.    

Post Author: deamadre.cz