Site Loader

Když přijdeme k lékaři s určitým problémem většinou nás jen zasypou nejrůznějšími prášky, které nám však skutečně nemusí pomoct. Mezi nejoblíbenější v dnešní době patří antidepresiva, ty však náš problém skutečně neléčí, ale pouze nás utlumí. Nepůsobí jako skutečný lék a naše vnitřní trápení pouze potlačí.


Druhým extrémem jsou nejrůznější alternativní metody léčby. Hledání různých čaker, či luhování a konzumace bylinek může sloužit pouze jako prostředek pro vytahání z důvěrné osoby finanční prostředky.
plechovky s barvou


Zlatým středem z těchto všem prostředků jsou nejrůznější terapie. Pro děti to je hypoterapie, která pomáhá odvádět pozornost od psychických poruch a také rozvíjí pohybový aparát dětí. Za tímto účelem slouží zvířata, která musí být klidná, trpělivá a přátelská.


Nejvíce se za tímto účelem využívají psi, ale můžeme se také setkat s případy využití koní, delfínů či koček.


U dospělých pacientů zejména s psychickými poruchami pouhý úžas ze zvířat nestačí. Velice oblíbená je tzv. arteterapie. Ta působí na pacienta pomocí umění https://crho.cz/krasa-nejen-fascinuje-ale-i-leci. Pacient se tedy nezaměřuje na svoje aktuální pocity, ale spíše na svou aktuální činnost.


Najdeme velkou řadu terapií. Nejznámější je léčba kresbou. V tomto případě pacient maluje nejrůznější tvary a obrazce, které mu pomáhají vyjádřit aktuální pocity a případně podpořit léčbu. Mezi další druhy patří léčba tancem, hudba či jiným pohybem.
lékařský stetoskop


Největší problémem těchto pacientů je příliš času stráveného přemýšlením. Často tak dojdou k myšlenkám a závěrům, které jsou většinou zbytečné a nelogické.


Tyto terapie se tedy snaží pacienta zabavit, aby využit svůj čas efektivně a nepřemýšlel nad nereálnými teoriemi, které mu zbytečně pak působí psychické problémy.


Pokud však nemáme dostatek prostředků na terapii vystačíme si s obyčejným pohybem. Ten má navíc vedlejší efekt, kdy zlepšuje naši fyzickou kondici a zpevňuje naše tělo. Sport nám také pomáhá vyčistit si hlavu a urovnat si potřebné myšlenky, které by nám jinak nabourávaly sebejistotu.


Léčba uměním
4.5 (90%)4

Post Author: deamadre.cz