Site Loader

Nebankovní společnosti dělí naší společnost doslova na dva nesmiřitelné tábory. Zatímco jedni je kritizují pro jejich vyšší úrokovou sazbu a skryté poplatky jiní je využívají pro jejich benevolentnější podmínky či rychlé vyřízení. Který názor zastáváte vy?

Rychlost vyřízení

Rychlé spotřebitelské úvěry se v posledních letech staly velmi vyhledávanými úvěrovými produkty. Snadno totiž vyřeší nečekané výdaje či pomohou překlenout dobu do další výplaty. Před Vánocemi pomohou zaplnit místo pod stromečkem a v létě přispějí na touženou dovolenou. Spotřebitelské úvěry v bankách jsou všechno jenom nerychlé. Nabízí poměrně výhodnou úrokovou sazbu, jsou bezpečné, ale na kladné vyřízení je potřeba v některých případech čekat i několik týdnů.

finanční bilance

Nebankovní společnosti tak přišly se spotřebitelskými úvěry, které je možné vyřídit snadno i online, bez osobní přítomnosti a tolik nenáviděné byrokracie a papírování. Zkrátka dávají žadatelům příležitost, získat potřebný obnos peněz bez zbytečných průtahů. Tato benevolentnost je ale do jisté míry vykoupena vyšší úrokovou sazbou. V případě kladného vyřízení, může mít ale dotyčný žadatel finance už druhý den na účtu. A to za to přece stojí, no ne?

finanční tíseň

Benevolentní podmínky nejenom pro rizikové žadatele

Pokud jste se v minulosti potýkali s neschopností splácet, s největší pravděpodobností můžete na úvěr v bance rovnou zapomenout. V současnosti máme v České republice čtyři registry dlužníků pro fyzické osoby, do kterých mají bankovní i nebankovní společnosti přístup. Rozdíl je ale v tom, jak s těmito údaji společnosti nakládají. Zatímco v bance je takový záznam jasným důkazem nevěrohodnosti a tudíž i příčinou zamítnutí žádosti o úvěr, v nebankovních společnostech je postup rozdílný. Mnoho společností totiž do registrů vůbec nenahlíží nebo neberou negativní záznam jako důvod k zamítnutí úvěru. O tom mimo jiné vypovídá třeba nabídka americké hypotéky bez doložení příjmů a registru.

Post Author: deamadre.cz