Site Loader


Pokud vám stačí vyjet si za město, sednete na kolo a vyrazíte. Pokud však chcete poznat jiný kraj, budete muset použít auto a kolo tak rychle, snadno a bez úhony přepravit. Pryč jsou doby, kdy byla hitem tzv. skládačka, která se dala kdykoliv složit a kamkoliv přemístit, ale v dnešní době moderně vybavených kol k jejich přepravě na kratší či delší vzdálenosti slouží nosiče.
kolo opřené o zeď


Je z čeho vybírat


Nosičů je několik typů, předem byste měli vědět, kolik kusů kol budete převážet, zda chcete zařízení připevnit na střechu, zavazadlový prostor nebo vám postačí závěs či tažné zařízení, mezi nejvyužívanější patří nosič na střechu, přeprava je bezpečnější a stabilnější a kola jsou také chráněna před prachem z cest. Pokud si vyberete nevhodný nosič, mohou tak nastat potíže nejen s poškozením vašeho kola, ale v zahraničí vám může být udělena pokuta, proto je třeba mít na paměti několik pravidel.
odpočinek kola


Umístění


Důležité je, na jaký typ vozu chcete nosič umístit. Rozhodně se nemusíte bát, že by nosič kolo neunesl, jsou určeny i k přepravě těžších kousků a jejich kvalita a nosnost je testována jak v laboratořích, tak i v terénu, v bezpečí tak bude nejen vaše okolí, ale i samotné kolo. Montáž zvládnou i ti méně zruční, někdy není ani nutné nářadí.
závod cyklistů


Za kvalitu si připlatíte


Mezi nejdražší varianty patří hliníkové nosiče, modely se odlišují materiálem a stylem uchycení a samozřejmě také vzhledem. Nejlevnější nosič se dá pořídit již za 1 500,- Kč, za nejdražší zaplatíte i 18 000,- Kč. Pokud se stane, že se nosič poškodí, nemusíte pořizovat hned nový, postačí poškozenou část vyměnit, stejně tak lze pořídit i příslušenství jako např. elektro adaptér nebo kabelový zámek. V případě, že si na samotnou montáž netroufnete, neváhejte se obrátit na některou z firem, které se touto činností zabývají, určitě vám i ochotně poradí při samotném výběru nosiče. 

Post Author: deamadre.cz