Site Loader


Když jim fušujete do řemesla – samotného elektrikáře v Praze 13 https://www.technologie-budov.cz/elektrikar-praha-13/ to neohrozí, ale ve hře je vaše zdraví, váš život, váš majetek a také životy a majetek vašich blízkých. Amatéři mnohdy některé jevy podcení, nemají dostatečné povědomí o určitých záležitostech a mohou provést tak fatální chyby, že to přinese škodu velkého rozsahu. Samozřejmě tu nemáme na mysli výměnu žárovek ve stolní lampičce, kterou zvládne každý, ale instalace rozvaděčů a elektrických vedení v domě, montáže zásuvkových okruhů atp.

montáž rozvaděče

Když přetěžujete zásuvky – přetížené zásuvky mohou snadno vyhořet a vy s nimi. Nebuďte pošetilí a do zásuvek zapojujte spotřebiče v rozumné míře tak, aby jich současně neběželo deset najednou v jedné zásuvce. Nebezpečné jsou zejména ty s velkým odběrem, například žehlička, rychlovarná konvice, kávovar, mikrovlnka a pračka.

elektrikářské nářadí

Když jste lemplové – nedbalost a nezodpovědnost jsou vlastnosti, které mnohdy končí před soudem a lidé se pak ocitají ve výkonu trestu. Například v nedbalosti zaviněná smrt člověka kvůli elektrickým zařízením. Vás by se to mohlo týkat u osob, za které zodpovídáte, a které vaším zaviněním obsluhují nebezpečné a neprověřené spotřebiče. Dalším problémem v domácnostech i ve firmách jsou prodlužovací šňůry. Zakoupíte je za pár desítek korun v každém specializovaném obchodě a teoreticky je můžete umístit, kam se vám zachce, protože to žádný zákon nezakazuje. Jenže jestliže bude šňůra někde sevřená nábytkem, dveřmi, oknem, spotřebiči a dalšími předměty, může tu dojít ke zkratu, k požáru nebo k úrazu, který končí smrtí.

Když zbytečně riskujete – spotřebiče používejte v bdělém stavu. Vyhněte se například sekání trávníku elektrickou sekačkou v podnapilém stavu a zároveň dávejte pozor, aby se vám přívodní kabel nepřipletl pod rotační nůž nebo plotové nůžky. Na přívodní šňůry spotřebičů dávejte velký pozor, protože ty bývají velmi často příčinou nějakého maléru.

Post Author: deamadre.cz