Site Loader

Adolf Hilter vs. „Ušlechtilý vlk“

Adolf Hitler se narodil v rakouském městě Braunau. Své rodné příjmení Schickelgruber si posléze změnil na již známé Hitler, aby nebyl spojován s nevlastním otcem. Se svým křestním jménem se naopak víc než jen ztotožnil. „Adolf“ totiž původně znamená „ušlechtilý vlk“, a proto si tak nechal přezdívat a pojmenoval tak i svého psa. Není pochyb, že ho velice ovlivnilo těžké dětství. Už v útlém věku se u něj začaly projevovat různorodé úchylky a fóbie.
adolf hitler 

Nepřítel lidí vs. přítel zvířat

Adolf Hitler byl celý život zarytým abstinentem a nekuřákem, jelikož v něm alkohol a cigarety vyvolávaly vzpomínku na nenáviděného otce. Přesto byl známý velmi chatrným zdravím. V první světové válce byl dokonce prohlášen za zdravotně nezpůsobilého. Bojů se však účastnil dobrovolně, utrpěl těžkou otravu a přišel o jedno varle. Jeho ozdravné metody těla i duše jsou považovány za extrémní. Nejenže podstupoval pravidelný klystýr a nechával si na sebe přisávat pijavice, ale také požíval drogy.
Hitler na známkách
Velkou záhadou pro historiky se stává jeho sexuální život. Jednou z variant je, že byl homosexuál. Údajně často navštěvoval své elitní oddíly a trávil zde až příliš mnoho času v přítomnosti mladých mužů. Druhá verze zní, že byl asexuál. Na veřejnosti se sice prezentoval se ženami, ale v soukromí s nimi prý neudržoval žádný pohlavní styk. Objevují se i názory, že sadistické sklonyse u něj projevovaly ve všech oblastech života, tedy i v té sexuální.
Přinejmenším velmi neobvyklý byl jeho vztah ke zvířatům. Přestože lidi nenáviděl, zvířata miloval. Hlásil se k vegetariánství a prosadil nejeden zákon na ochranu zvířat.
 sedící voják

Krutý diktátor vs. milovník umění

Adolf Hitler byl velkým milovníkem umění. Neobvyklou náklonost prý choval ke kobercům, které hladil, česal a přičuchával k nim. Přes velké snažení a podporu ze strany matky se však opakovaně nedostal na žádnou z uměleckých škol, a proto se rozhodl pro politickou dráhu. Kariéru započal v Sociálnědemokratické straně Německa. Následně byl však odsouzen za velezradu a během svého pobytu ve vězení stvořil „Mein Kampf“. Zlomovým obdobím v jeho kariéře se stal rok 1933. Vlna jeho rasistických, obzvlášť antisemitských, záměrů začala narůstat, vyústila ve druhou světovou válku a přinesla přinejmenším 60 miliónů lidských obětí.

Post Author: deamadre.cz