Site Loader

Poznáte ji podle výrazných oranžových očí. Jejich zbarvení může být do měděna, ale jakmile dostanete kočku s barvou očí spíše do žluta, vězte, že se nejedná o britskou modrou. A ačkoli ji nejspíše znáte převážně pod názvem „modrá britská“, můžete si vybrat z několika barevných variant, od černé přes různé odstíny hnědé a stříbrné, až po bílou.
kočka v pelíšku

 
POVAHA
Britky jsou velice klidní a pohodoví tvorové. A k životu vás téměř nepotřebují. Většinu dne obvykle prospí a pokud si chcete zajet na víkend na chatu, klidně svého mazlíčka nechejte doma. Vaší britské kočičce to totiž vadit vůbec nebude a z vašeho návratu poté bude mít alespoň radost.
A ačkoli jsou často hravé a mazlivé, ve stáří už mají rády svůj klid. Ke svým lidem se chovají s láskou, ale může se zdát, že je většinou úplně ignorují. Svou pozornost vám budou věnovat jen tehdy, když samy uznají za vhodné, proto rovnou můžete zanechat vlastní snahy o její zájem.
Nemají rády změny a nepřijímají je vůbec snadno. Mají své zaběhnuté rituály a jsou nejšťastnější, když je mohou dodržovat a vy jim do jejich režimu nebudete moc zasahovat. Tyto kočky zkrátka nebývají příliš temperamentní a mají rády svůj klid. Milují vysoká místa a skrýše, kde se mohou schovat. Proto jim nějaké takové místo dopřejte a pokud s oblibou leze např. pod kuchyňskou linku nebo gauč, nesnažte se vytahovat ji. Vyleze, až bude sama chtít.
Co se týče společnosti jiných zvířat, britská modrá (či jakákoli jiná britská) ji nepotřebuje. Vystačí si naprosto sama. Ovšem pokud k ní pořídíte další kočičku, nebo jakékoli další zvířátko, dokáže se s ním sžít a přebývat vedle v něj v klidu a míru. Dokonce i s pejskem.
 britská kočka
Takže pokud jste zatížený člověk, který hodně pracuje a rád si na víkend zajede někam do hor, na chatu či k rodičům, pak je pro vás tato pohodová kočička tou pravou. Ne nadarmo se jedná o nejčastěji chované plemeno u nás.

Post Author: deamadre.cz