Site Loader

Podařilo se vám v bance nashromáždit menší či větší obnos a říkáte si, co vlastně s ním? Dá se takový obnos nějak zúročit? To jsou jistě dobré dotazy, protože každý člověk, který vydělává velké peníze, je investuje. Investovat můžete skoro do všeho, je ale dobré si dát pozor, komu vaše peníze svěřujete nebo kam je vlastně posíláte, nemusejí se vám totiž vůbec vrátit nebo naopak můžete prohrát všechno a ani jste si neškrtli.

peníze
 

–          Investiční fondy

Většina z bank dnes již vede mimo jiné i investiční fondy pro své zákazníky, kteří by rádi zúročili své peníze. Investiční fondy jsou tou nejbezpečnější a nejjistější investicí, kterou můžete jako člověk běžného intelektu udělat. Začínat můžete na relativně malých částkách, třeba už i na 1000 korun, a postupně obnos zvětšovat. Peníze budou mít k dispozici experti, kteří ve vašem nejlepším zájmu budou s penězi nakládat. Existuje několik druhů, od málo rizikových po velmi rizikové, kdy s rizikem narůstá také i výše případného zisku, pokud by se investice zdařila
 

kalkulačka

–          Akcie a projekty

Pokud máte menší obnos, například dědictví po neznámém strýčkovi z Ameriky, můžete je vložit do nějaké společnosti jako akcionář nebo zkuste investovat do nějakého zrovna bujícího projektu či start-up projektu. Právě noví podnikatelé budou rádi za investici a pokud si vytipujetem ten správný a v budoucnu úspěšný projekt, může se vám vaše investice mnohonásobně vrátit
 

–          Pozemky

Nejjistější investicí, kterou kdy budete mít možnost stoprocentně zúročit jsou pozemky. Pozemků je omezeně a jejich cena bude čím dál více stoupat. Je to také jedna z mála investic, která se dá zužitkovat i jinak, pokud o váš pozemek nebude zájem, aspoň si tam můžete zasadit brambory a popást krávu, a přečkáte zimu.

růst

–          Poslední a nejdůležitější tip

Investujte do sebe! Není nic jednoduššího, naučte se nový jazyk, vystudujte něco dálkově, získávejte vědomosti a zkušenosti z různých oborů, nebojte se skočit do něčeho neznámého. Investice jako je tato je ta nejvýhodnější, jakou můžete udělat. 

Post Author: deamadre.cz