Site Loader

Jestliže potřebujete peníze a víte, že je nikde ve vašem okolí nezískáte, pak vám nezbývá, než požádat o půjčku, a to v některé z finančních společností, ať už se jedná o banku či o nebankovní společnost. Ovšem ještě před tím, než si na finančním trhu začnete vybírat, byste měli mít jasno v tom, kolik peněz si chcete půjčit, a zda se bude jednat o krátkodobý úvěr anebo o dlouhodobou hypotéku.
O krátkodobé spotřebitelské anebo podnikatelské úvěry žádají především ti, kteří si za ně potřebují koupit nějakou konkrétní věc anebo službu omezené hodnoty.

několik bankovek.jpg

Typický je nákup spotřebičů anebo jiných věcí do domácnosti, ale třeba i žádost o peníze na dovolenou či splacení nějakého finančního závazku.
O hypotéku http://www.fahd.cz/hypoteka/ mají naopak zájem především ti, kdo plánují investice do bydlení. Ať už chtějí nějakou nemovitost koupit anebo ji rekonstruovat či postavit. Jedná se o typ dlouhodobého úvěru na vyšší částku peněz, která bývá nejčastěji sjednána za účelem investice do bydlení.
Nicméně existuje i takový typ hypotéky, který je bezúčelový a s půjčenými penězi můžete naložit libovolně podle svých vlastních zájmů. Jedná se o americkou hypotéku. Ta dává žadateli o peníze maximální svobodu, a to jak v době, kdy si takový úvěr teprve sjednává, tak i posléze, kdy se stane dlužníkem. V tomto případě dokonce není potřeba dokládat, na co si peníze půjčujete, ani za co je utratíte. Nicméně taková vstřícnost přece jen něco stojí – jedná se o půjčku, která je pro věřitele více riziková, než běžný účelový typ úvěru, takže má zpravidla vyšší úrokovou míru a neobejdete se u ní bez ručení nemovitostí.

sloupec zlatých mincí na zlatém pozadí.jpg

S touto podmínkou byste měli počítat i v situaci, kdy se rozhodnete požádat o libovolný typ hypotéky u nebankovní společnosti. Taková společnost je vstřícnější než banka, vytvoří vám půjčku na míru, a proto vyžaduje ručení nemovitostí.

Post Author: deamadre.cz