Site Loader

Třídění šatníku prostě k jarnímu období patří. Uklízíme zimní oblečení. Přemýšlíme, co budeme nosit na jaře a v létě. Chtělo by to zkrátka pořádně provětrat, uklidit, něco vyhodit a něco samozřejmě i doplnit. Při tom úklidu zjistíme, že opravdu je to tak, že nemáme co na sebe!
 stojan na oblečení

Na co nezapomenout

·        není nutné vyhodit oblečení barvy, co nám jinak sluší jen z důvodu, že zjistíme že in bude jiná barva
·        když máte kousky, co vám velikostí, střihem a délkou sednou, sluší a líbí se vám, rozhodně se jich nezbavujte
·        máte – li pár věcí menší velikosti, co jste již dlouho nenosila, těch se klidně zbavte, pravděpodobně je nosit už nebudete
·        pokud jste něco neměla náladu nosit více než rok, už ji asi na to nebudete mít nikdy, s klidem se toho zbavte
·        nadčasové kousky jako jsou černé koktejlky, bílá košile nebo džíny si naopak určitě nechte, jsou často potřeba
 

Co se bude nosit

Tak letos na jaře to má být výrazná grafika. Ta má pomoci k tomu,  být nepřehlédnutelná. Moderní budou květinové potisky. Ale opravdu velké a výrazné. Květy abstraktního, retro, tropického i orientálního stylu.
Kromě květin bude frčet nestárnoucí klasika v podobě pruhů různých barev. A to především šikmých a svislých.
Stálicí, která nikdy nevyšla z módy je tradiční kostka. Tentokrát má vyniknout v jarních kolekcích, ačkoli jinak je spojována spíše s podzimem a zimou. Vyniknete například ve skotské kostce (tartanu). Jako u květin platí, že potisk má být hodně výrazný.
 růžové boty

A co barvičky? Oranžová a růžová!

Tak z barevné škály letos na jaře vybírejte barvu optimistů – oranžovou. A to velmi sytou. Kdo si na příliš intenzivní pomerančovou netroufne, protože mu nějak nesedí nebo dokonce nesluší, tak máte na výběr ještě jednu barvu, co bude na jaře frčet. Je to růžová. A rovněž sytá. Kdo má té syté plné zuby, může vybrat i něco z pastelových barviček, ty budou též v kurzu.
 

Doplňky z plastu

Již dlouhou dobu se na módních přehlídkách objevují recyklovatelné materiály. Návrháři a výrobci módních oděvů jsou na straně záchrany životního prostředí a trvale udržitelného rozvoje. Hitem je plastové oblečení, třeba kabátek z tohoto materiálu. Nebo zkuste alespoň plastové doplňky – kabelku či boty.

Post Author: deamadre.cz