Site Loader

Ačkoliv často slyšíme, jak je u nás průměrná mzda vysoká, pravdou je, že na ni dosáhne jen málo lidí. Naprostá většina se musí spokojit s mnohem menší částkou a plánovat podle toho i své výdaje. To může představovat problém například v případě, že si chtějí pořídit vlastní bydlení. Zde bývá nejčastějším řešením si vzít hypotéku, ovšem i to má háček. Při podívání žádosti totiž musíte obvykle doložit i svůj čistý měsíční příjem a to, že máte stálé zaměstnání. Proto potřebujete jak poslední výplatní pásku, tak i svou pracovní smlouvu.

klasický rodinný dům

Problém je zde v tom, že u mnoha žadatelů, zvláště u těch mladých, je žádost zamítnuta, neboť jejich příjem je vyhodnocen jako nedostatečný. A samozřejmě je pochopitelné, že si poskytovatel chce pojistit, že dlužník bude skutečně schopen řádně splácet, ovšem znamená to, že na ni mnoho lidí nedosáhne.

Je proto pochopitelné, že je velmi láká hypotéka bez doložení příjmu https://www.hypotekybezregistru.cz/. Pravdou ovšem je, že podobně jako jiné, i ona má svá specifická rizika, na která musí být žadatelé připraveni. Právě to, že o nich neví nebo si je neuvědomují, je totiž nejčastější příčinou toho, že vše skončí špatně.

schválení hypotéky

Tím prvním, co je potřeba udělat, je realisticky zhodnotit své finanční možnosti. Jak velkou částku měsíčně si můžete dovolit splácet, aniž by se to zásadním způsobem projevilo na rodinném rozpočtu? Zde je třeba si uvědomit, že se nejedná o krátkodobou záležitost, a že se během té doby může stát spousta věcí, které ovlivní váš příjem, ať už pozitivně či negativně. Je tedy nutné mít plán, jak i v takovýchto situacích dostát svým závazkům.

Také je nutné se podívat, jaké jsou postihy, pokud se se splátkou opozdíme. Stát se může cokoliv, zvláště v dnešní době. A rozhodně by nebylo ideální, abyste platili velké penále jen proto, že banka odeslala peníze o den později.

V mnoha případech totiž nakonec zjistíte, že podnájem či bydlení u rodičů je přeci jen mnohem dostupnější řešení.

Post Author: deamadre.cz