Site Loader

·         Ve zkratce, jako iGen se označuje generace, narozená zhruba mezi lety 2000 a 2010. Zatímco mileniálové se narodili do světa, kde největším pokrokem byl telefon s barevnou obrazovkou, generace iGen dostala do kolébky iPhone, do auta tablet a k nástupu do školy laptop. Je to první generace, která nepamatuje dobu bez rychlého internetu a sociálních sítí. Zatímco dnešní dvacátníci si ještě matně vybavují kazety, sluchátkové telefony a laciné fotoaparáty na film, pro iGen jsou tyto hračky někde na úrovni gramofonu a psacího stroje. V lepším případě se na ně dívají jako na roztomilé výstřelky hipsterů, v tom horším jako na nepotřebné krámy.

lidé u metra
·         Jaká tato generace ale vlastně je? Nemilosrdná, kritická a inteligentní. Už dávno vědí, že ne všechno, co si na internetu přečtou, musí být nutně pravda, a informace si nelítostně filtrují. Jsou to samozřejmě mistři sociálních sítí. S tím souvisí i obecně nízká loajalita. Zatímco jejich rodiče často kupují jeden a ten samý výrobek pořád a pořád dokola, iGen, podobně jako mileniály, charakterizuje neustálé zkoušení nových výrobků, které jsou díky internetu snadno dostupné. Zatímco mileniálové se ale obvykle zastaví ve chvíli, kdy najdou něco, co jim opravdu sedí, iGen lidé málokdy koupí tu samou věc dvakrát, i když jsou s ní spokojeni. Neloajální jsou také svým oblíbeným tvůrcům. Zábavní průmysl chrlí nové a nové idoly, a udržet zájem této hyperkritické generace je snad ještě těžší, než si získat jejich předchůdce. Dnešní teenageři jsou ale podobně kritičtí sami k sobě. Vědí, že na sociální profily zdaleka nepatří všechno, a svůj virtuální obraz kultivují možná ještě pečlivěji než ten skutečný.
skok nad mobilem

·         Jaký svět tito mladí lidé jednou vytvoří? Díky internetu jsou nepochybně otevřenější jinakosti a připravení zkoušet nové věci. Přišli do nejistého světa, do komplikované doby, a jsou s tím svým způsobem smíření. Virtuální svět je pro ně podobně reálný, jako ten skutečný, a dá se čekat, že právě tato mladá generace bude rovinu jedniček a nul propojovat s naším fyzickým světem. Zároveň se dá ale čekat, že poroste i naše izolace a schopnost komunikovat tváří v tvář. Bude to tak ještě zajímavé.

Post Author: deamadre.cz