Site Loader


1.      Vytrvalost
Není náhodou, že se dnes tolik top zaměstnanců věnuje aktivitám, které vyžadují disciplínu a vytrvalost v tréninku i při samotném závodění. Pokud běháte, tak jste jistě zažili ten pocit, když ráno koukáte z teplé postele do deště a mlhy, a za nic na světě se vám nechce pobíhat po promoklém lese. Pokud se ale dokážete překonat v tomto, tak brzy zjistíte, že se dokážete kousnout i při dopisování toho dlouhého reportu nebo v průběhu sté padesáté páté porady marketingu. Navíc, sportovec se nemůže zrovna nacpat kachnou s knedlíkem, ale rychle zjistíte, že kromě úbytku váhy jste díky zdravé a vyvážené stravě méně unavení a máte více energie.

team building.jpg
2.      Ice-breaker
Není nic horšího, než když se potkáte s novým partnerem, klientem nebo třeba investorem, a ani jeden z vás zaboha nemůže přijít s tématem na small talk, tak jen sedíte a nervózně čekáte, až vám někdo přinese kávu. Na druhou stranu stačí třeba medaile ze závodu v kanceláři,  v rohu opřené kolo, fotka, prostě cokoli, a konverzace už se rozjede sama. Cvičí dneska skoro každý, takže než se nadějete, přistihnete se, že probíráte rozdíl mezi značkami energetických gelů nebo porovnáváte tréninkové plány. Šéf nebo šéfová, co mají nějakého koníčka kromě práce, jsou také populárnější mezi podřízenými, protože nepůsobí jako roboti.

velký skok.jpg
3.      Sebedůvěra
Mnoho lidí mluví o tom, jak jim prvních pět nebo deset uběhnutých kilometrů dodalo sebedůvěru, nehledě na hezčí postavu a lepší zdravotní stav. Moci se podívat za sebe na to, kde jsem začal, a kde jsem teď, je masivní kopanec pro vaše sebevědomí. V dnešní době je v tomto ohledu populární třeba cross-fit, kde vidíte zlepšení každý den, s každým opakováním a s každým novým svalem. Když jste se dokázali vypracovat z gauče k půlmaratonu, tak se přece dokážete vypracovat i z malé firmičky na nadnárodní koncern.

Post Author: deamadre.cz