Site Loader

Ony pro šťastné lidi naprosto neznámé a nesrozumitelné názvy Solus, BRKI, NRKI, CERD a CBCB v sobě ukrývají něco, co může nadělat hodně nepříjemností. Protože se jedná o registry, do nichž jsou zanášeni dlužníci, nemající právě dobrou platební morálku, respektive ti, kdo z nějakého jiného důvodu někdy nebyli schopni dostát svým závazkům.
Což se může hravě stát. A pokud k tomu dojde, nejednou to má nepříjemné následky. A to ty bezprostřední, i ty, o nichž možná dotyčný neměl v první chvíli ani potuchy.
ruka s dvacetilibrovkami
Protože je jasné, že pokud si člověk půjčí peníze a pak je nesplácí, čekají ho za to zpravidla nějaké ekonomické sankce, od penále třeba až po exekuci majetku, jenže ani to nemusí být ještě tečka.

Protože i když takový člověk konečně vše splatí a má to tudíž za odbyté, může narazit i ještě dlouho poté, co obdobně zhřešil, na důsledky. V podobě toho, že když si někde zažádá o další půjčku, zpravidla bude odmítnut.
Zejména banky jsou v tomto ohledu více než nekompromisní. Když člověk do některé z nich zavítá a chce si půjčit na cokoliv, třeba i na něco tak rozumného, jako je vlastní střecha nad hlavou, odejde s nepořízenou. Tam už mu nevěří.
dvě ruce a klíče

A jediným východiskem je pak pro podobného člověka .
Jistě, nejedná se o nic podřadného ani o nějakou pochybnou záležitost, pokud se člověk rozhodne pro nebankovní hypotéku bez registru, ale je tu smutné to, že je to pro někoho takového vesměs ta jediná možná volba, že nemá na výběr a pokud peníze nutně potřebuje, obrátí se k němu skoro všude zády.
Jenom v případě právě zmíněné nebankovní hypotéky ne. Protože tady takovému člověku vyhoví i tehdy, když nějaké ty hříšky z dřívějška má, tady nehrají záznamy v registrech dlužníků zase až tak významnou roli. Stejně jako žadatelova solventnost a další případné požadavky, jež si v bankách vesměs kladou.
U nebankovní hypotéky stačí dát do zástavy svoji nemovitost, respektive nemovitost někoho, kdo je ochoten se za dotyčného člověka zaručit, říci si, kolik peněz si dotyčný chce půjčit a jak dlouho by chtěl svůj dluh splácet, a je mu vesměs promptně vyhověno. Jedna online žádost, pár přiložených snímků zastavované nemovitosti a je to. Své peníze může mít už co nevidět.
A jen věru málokdy tu člověku věří tak málo, že by po něm předem chtěli ručitele, spoludlužníka nebo jiné ‚bolestné‘.
A tak se registrů dlužníků netřeba bát. Ale přece jen je lepší, když se člověk pro tuto skvělou nebankovní nabídku rozhodne sám, než když je to stéblo, jehož se jako tonoucí chytá, když jinde neuspěl.

Post Author: deamadre.cz