Site Loader

Jedná se o závislost na nakupování. Počet lidí, kteří jsou na nakupování závislí každým rokem čím dál tím více prudce stoupá. Někdy je to až opravdu neuvěřitelné.
nákupní centrum

Charakteristickým znakem je silná touha nakupovat. Není tím myšleno to, že si zajdete jednou za čas do krámu koupit něco na sebe, ale opravdové šílenství, kdy musíte být neustále v obchoďáku a něco nakupovat.

Díky oniománii můžete skončit až s finančními problémy a obrovským zadlužením.


Svůj vnitřní klid takový shopaholik najde až v době, kdy si daný předmět koupí.

Často se stává, že jej poté přepadají pocity smutku, viny apod.

Ptáte se, jak poznat, že právě vy máte oniománii? Je to jednoduché.  Před nákupy se pečlivě připravujete, neodoláte slevám a výprodejům, nakupujete věci, které vlastně vůbec nepotřebujete a ani je nijak nevyužijete. Je pravda, že slevy hodně lákají, ale je důležité jim odolat.


Věci, které se nejvíce nakupují, jsou zejména potraviny, oblečení, boty, elektronika a mnoho dalších.

Oniománii trpí především ženy, ale také se najdou výjimky u některých mužů. Chuť nakupovat stoupá hlavně při stresu a nejčastěji v zimním období.

Co se týká mužů, ti nejčastěji nakupují sportovní potřeby nebo elektroniku. Ženy pro změnu oblečení, boty, šperky a mnoho dalších.

Pozitivní na tom je, že jako jiné závislosti se dá i tahle léčit. Používají se různé metody, které jsou založeny na sebeovládání. Léčba je dlouhodobá a pravidelně daný pacient dochází na psychoterapii.
kosmetika v košíku

Co je, ale velmi důležité je to, aby člověk, který oniománií trpí, našel u svých blízkých pochopení, hodně o tom mluvil a dokázal tím problém překonat a zvládnout.


Pokud tedy máte někoho takového v okolí, bylo by dobré, kdybyste mu pomohli a tolerovali jeho problém. Bude vám za to určitě velmi vděčný a vy si na váš seznam můžete připsat

i dobrý skutek.

Post Author: deamadre.cz