Site Loader

Uvažujete o pronájmu vozu z půjčovny aut v Praze 9 a přemýšlíte, kam se vypravit s vaší rodinou či přáteli na výlet, aby to nebylo příliš daleko od Prahy? Pak byste mohli využít některé z následujících tipů:

Milovníci ZOO a botanických zahrad – v Praze je jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad na světě, najdete ji v městské části Troja, v členitém kopcovitém terénu nad řekou Vltavou. A pokud vás zajímají exotičtí motýli, s těmi se můžete setkat v ulici Na Příkopě v motýlím domě. Botanických zahrad je tu hned několik, např. v sousedství ZOO v Troji, na Albertově a v Hlubočepích.

pražská ZOO

Milovníci přírodních parků a divočiny – dokonce i na katastrálním území Hlavního města Prahy lze zažít skutečnou divočinu, a to velmi zajímavou a rozhodně nevšední. Doporučit bychom vám mohli Prokopské údolí, Přírodní park Košíře – Motol a přírodní park Šárka – Lysolaje. Můžete v tomto případě využít i pronájmu vozidla přistaveného na ruzyňské letiště, pokud k vám letecky zavítají přátelé ze zahraničí. Ti by mohli ocenit nejen starobylé památky v centru města, ale i přírodní krásy, jimiž se nemůže pochlubit mnoho měst světa.

Milovníci hradů a zámků – v okolí Prahy rovněž nepřijdou zkrátka ani milovníci památek. Kromě Pražského hradu bychom vás mohli pozvat na prohlídku hradů Český Šternberk, Křivoklát, Karlštejn, Točník a Kokořín a na zámky Libochovice, Veltrusy, Nelahozeves, Liběchov, Ploskovice, Troja, Nižbor, Loučeň, Dobříš a Konopiště.

hrad Křivoklát

Milovníci dalekých rozhledů – rozhleden je v okolí Prahy také celá řada, ujít byste si neměli Kožovu horu u Kladna, Hradišť, Vrátenskou horu, Pepř, Neštětickou horu, anebo třeba televizní vysílač na Žižkově.

Milovníci letadel – kdo s oblibou pozoruje letící větroně či malá sportovní letadla, může zavítat na letiště, kde se provozuje sportovní létání anebo vyhlídkové lety. Jsou to například letiště v Benešově, ve Slaném, v Sazené, ve Velké Dobré, v Brandýse nad Labem, v Milovicích a v Říčanech.

Post Author: deamadre.cz