Site Loader

Máte v plánu mít na zahradě bazén https://www.bazenygluc.cz/ a zdá se vám, že byste jej nevyužili smysluplně, a že by se jednalo o zbytečnou investici? Pravda, pořizovací cena zapuštěných bazénů není nejnižší, ale samotný provoz nemusí být značnou zátěží pro rodinný rozpočet. I při dnešních cenách energií vám to může přinést řadu výhod.

zahradní bazén

Sprchování a vytápění bazénu řešte fotovoltaikou a solární sprchou – fotovoltaické panely a termické kolektory mohou nejen vyrábět elektřinu a pohánět čerpadlo pro bazénovou filtraci, mohou zároveň ohřívat vodu na koupání. V letní sezóně to pro provoz bazénu není problém, takže se tím výrazně sníží náklady na provoz bazénu. Pro sprchování před vstupem do vody v nádrži můžete využívat solární sprchu, která opět využívá slunečního záření k tomu, aby vám zdarma ohřála v zásobníku vodu na osprchování.

posezení u bazénu

Hladinu zakrývejte plachtou – krycí plachty na bazény se používají hlavně kvůli zamezení spadu nečistot na hladinu, ale to není jediný důvod, proč je tam mít. Plachta zároveň brání úniku (odpařování) vody z nádrže. Za den se z bazénu o rozměrech 7 x 3 metry vypaří přibližně sto dvacet litrů vody, což za měsíc dělá cca tři a půl kubíku. Proč tedy zbytečně vyhazovat peníze za dolévání vody, když to není nutné?

Proměňte bazén v relax centrum – pozvěte vaše blízké, abyste si navzájem užili relaxace ve volném čase. Bazén je k tomu optimální prostředí. Zapomeňte na sledování televize, kde programová skladba v poslední době soustředí pozornost na mnoho násilí v podobě zpravodajství nebo filmové tvorby, a raději si užívejte své vlastní přítomnosti. Odložte i mobily, které jen kradou pozornost, a zahrajte si u bazénu deskové hry nebo karty, dejte si dobrý drink a něco k snědku, nabídněte přátelům masáž zad a reflexní masáž chodidel, která je nesmírně účinná proti stresu, a samozřejmě si užívejte koupel v teplé vodě, kde se dá skvěle meditovat. Mimochodem, v bazénu se můžete i vášnivě milovat, ale to vám asi nemusíme připomínat.

Post Author: deamadre.cz