Site Loader

Bránit se proti úmornému teplu dá mnohými způsoby a tak se snažíme svoje interiérové hnízdečko vybavit různými metodami, aby sluneční paprsky nad námi nezvítězily. Vědci prokázali, že náš organismus bude vysoké teploty snášet poměrně dobře, když se zvedne vyšší vlhkost vzduchu v bytě. Možná proto snáze zvládáme vlhké tropické teploty, než úmorné a suché parno, kde se snad nemůžeme ani pořádně nadechnout. Existuje pak celá řada zvlhčovačů, které nám pomohou překonat interiérové nesnesitelné teploty. Ovšem jejich efektivita stoupne, pokud zvolíme ještě nějakou možnou stínící techniku nebo rovnou klimatizaci. Pracovníci, kteří rozumí aktivním technikám, rádi poradí možnost vhodné volby pro naše prostory.
klimatizace vedle dveří.jpg

Jdeme bojovat s horkem

Tak bojovat je možná trochu silné slovo, spíš se budeme bránit. Máme totiž možnost se zapojit pasivně, to znamená pomocí stínící techniky nebo být tvrdší a zvolit aktivní techniku, která je v podobě klimatizace.
stropní ventilátor.jpg
Stínění – jedná se o běžnou techniku, která je cenově dostupná a také možná nejvíce používaná. Máme ještě možnost volby, zdali se budeme bránit interiérově nebo exteriérově. Upřímně v našem interiéru se snad všude najde kousek takové techniky, do které se řadí závěsy, rolety, vnitřní žaluzie v různém provedení atd. Jedná se o finančně lacinější formu, ale na druhou stranu není tak efektivní, jako exteriérové stínění. To má skutečně svoji sílu a navíc, když se zvolí kvalitní zateplení oken a fasády, tak je to neideálnější kombinace.
Klimatizace – ačkoliv si někdo může myslet, že tato metoda je příliš drahá, tak nemusí mít pravdu. Samozřejmě pokud zvolíme ekonomicky i ekologicky nejvýhodnější způsob, kdy bude pracovat pomocí tepelných čerpadel, tak zřejmě bude pořizovací cena vyšší. Také se pak musí počítat s pravidelnou údržbou, kdy je lepší se obrátit například na servis klimatizace v Praze. Jak se říká, že štěstí přeje připraveným, tak to je vcelku pravdivé i v tomto. Připravená klimatizace zakročí ihned při prvních nesnesitelných vedrech. Ale můžeme zvolit i pouhé větráky od pár stovek korun. Jejich efektivitu podpoříme například skleničkou ledu, kterou postavíme před ně.
klimatizace na fasádě.jpg
Ovšem pokud máme možnost být v přírodě například ve stínu deštníku, markýzy https://www.technorol.eu/markyzy nebo jiného stínění, tak to také není na škodu.

Post Author: deamadre.cz