Site Loader

Dnes si řekneme, jak správně připravit zásilku k přepravě, aby nebyl obsah poškozen. Velký vliv na to má výplňový materiál, který tlumí veškeré nárazy.

Jak zabalit zboží pro přepravu

Fólie

Zboží musí v nepoškozeném stavu putovat za zákazníkem mnohdy spoustu kilometrů, což vyžaduje jeho správné zabalení. Sice na něm můžete šetřit a jen tak ledabyle tuto činnost provést, ovšem tím razantně stoupá riziko jejího poškození, což přináší finanční ztráty a nedělá to zrovna dobrou pověst. Určitě nechcete, aby se přepravované předměty zničili, a proto je správné zabalení balíku nezbytné.

bublinková fólie

Sice zaměstnanci ví, jak by měli se zbožím manipulovat, ovšem nikdy nevíte, co všechno se může stát a jak s ním bude opravdu zacházeno. Vůbec nejzákladnější vrstvou je bezesporu fólie a takové podobné obalové materiály, protože třeba drží v sobě několik kusů, a hlavně chrání proti zašpinění a poškození vlhkostí. A proto když Vám něco přijde poštou, tak mnohdy je samotný produkt v sáčku či fólii. Ještě bezpečnější je rozhodně bublinková fólie, protože ta má kromě izolačních vlastností také jistou odolnost proti nárazům a mechanickému poškození.

Výplň

Poštou samozřejmě nemůžeme poslat jen holý sáček, ve kterém je zboží, takže musíme ještě přikoupit zevnější obalový materiál, kterým je nejčastěji proslulá kartonová krabice, kdy normálně má dvě vrstvy, ale u křehkých či drahých předmětů není problém koupit krabici s více vrstvami, která toho určitě za všech okolností vydrží více. Krabice jsou lehké, levné, recyklovatelné a pevné, takže pro přepravu ideální a zároveň nejvyužívanější produkt.

kartonová krabice

Ještě tu máme jeden problém, kterým je volné místo mezi produktem a krabicí. To tam rozhodně zůstat nemůže, protože tlumení nárazů by bylo nulové, deformační zóna prázdná, a navíc by předmět uvnitř neustále různě cestoval. K zbavení se tohoto problému nám slouží správný výplňový materiál https://www.balteto.cz/, kdy příkladem je výplňový polštářek. Ten se prodává v mnoha kusech navinutý na roli a následně naplňuje pomocí nafukovacího stroje. Takže výplňový polštářek nádherně pruží a tlumí veškeré nežádoucí síly.

Post Author: deamadre.cz