Site Loader

Uvažujete nad tím odstěhovat se z města na venkov, nebo ještě lépe do rekreační oblasti? Rádi byste pořídili chatu, případně rekonstruovali tu stávající, a prodali městský byt? Proč ne, takto se rozhodla již celá řada lidí před vámi, kteří nakonec zjistili, že jim město ke spokojenému životu vůbec neschází, a že na venkově se dá mnohem lépe vyhnout stresu, který nás dnes obklopuje doslova na každém kroku.

dětské pískoviště

Obrovskou výhodou bydlení v chatové oblasti je exteriér – venkovní prostředí. Parcely bývají obklopené lesy, loukami a vodními plochami, je tu mnohdy zajímavý výhled do krajiny a pochopitelně také čistý vzduch. A právě to jsou důvody, proč netrávit veškerý čas pouze uvnitř chaty, a proč si dopřát příjemný pobyt i na zahradě.

Máte-li doma malé děti, těm byste měli dopřát nejen skotačení po trávníku a hru s míčem, ale i klasiku v podobě dětských pískovišť s krytem. Jaké benefity vlastně dětem pískoviště přináší?

hra na pískovišti

Čisté povětří – čistý vzduch dokáže divy, podporuje regeneraci organismu, což je zvláště pro ten dětský velmi důležité. Chráníme je tím zároveň před respiračními chorobami a posilujeme jejich přirozenou (vrozenou) imunitu.

Sluneční paprsky – lékaři varují českou populaci nejen před deficitem magnézia v mnoha potravinách, ale také před nedostatkem slunečního vitamínu D. Tyto důležité živiny přispívají k tzv. redukci kalcifikace tkání, což je usazování vápníku v cévách, a to mimo jiné může být jednou z příčin mozkových mrtvic a infarktů. Dopřejte vašim dětem dostatečné slunění a hrajte si s nimi na písku i vy, prospěje to každému bez rozdílu věku.

Jemný materiál na dotek – písek je velmi příjemný na dotek a je známo, že hra na písku uklidňuje mysl a zlepšuje soustředění i paměť.

Bosonohý pohyb – pokud si budou děti hrát na písku bosé (za vhodného počasí), budou více v kontaktu s planetární energií (budou více uzemněné) a zároveň budou předcházet tvorbě plochých nohou. Bosonohá chůze je velmi dravá a doporučují ji i zkušení lékaři ortopedi.

Post Author: deamadre.cz