Site Loader

Hned na začátku podnikání se musíme domluvit rozhodnout, jestli pro nás bude výhodnější OSVČ nebo s.r.o., které za nás může klidně založit firma.

OSVČ nebo společnost

Každé má své výhody

Podnikání je krásná věc, díky které můžeme dělat co nás baví, a ještě z toho mít velmi hezké peníze, ovšem mnohdy je to poměrně náročné a vše si musíme zařídit sami, protože budeme na trhu sami za sebe, přičemž jako zaměstnanec máme výhodu v tom, že se o řadu věcí stará firma. Při zakládání podnikání se musíme rozhodnout mezi tím, jestli budeme pracovat jako jednotlivec OSVČ, nebo si založíme společnost.

podání rukou

Jestliže jste v podnikání bez zkušeností a vzdělání, tak se doporučuje začít jako OSVČ, protože je to lehce jednoduší, a to platí hlavně při účetnictví, kdy společnost musí mít řádně zapsaný veškeré finanční pohyby a také je složitěji danit. Na druhou stranu jako společnost budete mít u zákazníků větší důvěru, protože nebudete pouze jako jednotlivec. Navíc ručíte pouze omezeně, na což je dobré myslet do budoucna, kdyby se přeci jen něco stalo. Hodí se také při vyšších ziscích, takže je to opravdu na zvážení.

Založení s.r.o.

Jestli máte už nějaké zkušenosti, tak jistě víte, že zakládat společnost není žádný med, protože za tím stojí poměrně hodně zařizování, což zabere spoustu času a úsilí. Ovšem většinou je lepší si založit svou vlastní společnost přesně na míru než koupit nějakou novou, která má sice začátek za sebou a chvíli funguje, ale často není přesně uzpůsobena pro naše potřeby. Procesu zakládání se můžeme snadno vyhnout, protože se o to postará specializovaná společnost.

graf podnikání

Založení s.r.o. cena SidlofirmyPraha5 se vždy odvíjí od toho, jak velký kapitál má společnost mít a kolik v ní bude figurovat společníků. Není to sice úplně zadarmo, ale přeci jen takový proces není úplně snadný, a hlavně je s ní hodně vyřizování, takže Vy ušetříte spoustu času a nervů. Ve výsledku dostanete správný základ firmy, s kterým půjde podnikání jedna radost a nebudete se muset potýkat s žádnými chybami nebo nedostatky, které by nás dále zlobily při chodu společnosti.

1.5/5 - (2 votes)

Post Author: deamadre.cz